crop_original Latest photo galleries

rss_feed Latest News

All Teams Schedule: Week of Mar 16 – Mar 22

Mar 17 Boys Sophomore Baseball vs. Texas City High School Texas City 4:30 pm | Henry Winston Stadium Mar 17 Boys Sophomore Soccer vs. Baytown Lee High School Baytown Lee 4:30 pm | Henry Winston Stadium Mar 17 Girls Junior Varsity Soccer White at Baytown Lee High School Baytown Lee 5:30 pm | Baytown Lee

All Teams Schedule: Week of Mar 09 – Mar 15

Mar 09 Boys Junior Varsity Baseball vs. Brenham High School Brenham 10:00 am | Bobby Black Baseball Field Mar 09 Boys Sophomore Baseball vs. Brenham High School Brenham 12:30 pm | Bobby Black Baseball Field Mar 09 Boys Varsity Baseball at Brenham High School Brenham 7:00 pm | Brenham High School Mar 10 Girls Varsity

All Teams Schedule: Week of Mar 02 – Mar 08

Mar 02 Boys Junior Varsity Baseball at Bay Area Christian Bay Area Christian 5:00 pm   Mar 02 Boys Sophomore Soccer at Clear Brook Freshmen Clear Brook Freshmen 5:30 pm | Clear Brook High School Mar 02 Boys Sophomore Baseball at Pearland Dawson Pearland Dawson 7:00 pm | Dawson High School Mar 02 Boys Varsity

All Teams Schedule: Week of Feb 24 – Mar 01

Feb 24 Boys Junior Varsity Baseball vs. Angleton High School Angleton 5:00 pm | Henry Winston Stadium Feb 24 Girls Junior Varsity Soccer Blue vs. Deer Park High School Deer Park 5:30 pm | Henry Winston Stadium Feb 24 Boys Varsity Baseball at Angleton High School Angleton 7:00 pm | Angleton High School (new) –

All Teams Schedule: Week of Feb 17 – Feb 23

Feb 17 Girls Varsity Basketball vs. Pearland vs Dickinson Pearland vs Dickinson 5:00 pm | Henry Winston Stadium Feb 17 Girls Varsity Softball vs. Dickinson High School Dickinson 6:30 pm | Henry Winston Stadium Feb 17 Girls Junior Varsity Softball vs. Dickinson High School Dickinson 6:30 pm | Henry Winston Stadium Feb 18 Boys Freshman

All Teams Schedule: Week of Nov 18 – Nov 24

Nov 21 Boys Sophomore Basketball at Galena Park Soph. Tourney Galena Park Soph. Tourney TBA | Galena Park High School Nov 21 Boys Freshman Basketball A at Strake Jesuit Tournament Strake Jesuit Tournament TBA   Nov 21 Boys Freshman Basketball B at Strake Jesuit Tournament Strake Jesuit Tournament TBA   Nov 22 Boys Varsity Swimming

All Teams Schedule: Week of Nov 11 – Nov 17

Nov 12 Boys Varsity Basketball vs. Scrimmage Scrimmage 4:30 pm | Tennis Courts Nov 13 Boys Varsity Swimming vs. Westside/North Shore 5:00 pm | Tennis Courts Nov 14 Coed Freshman Tennis vs. Dobie 4:00 pm | Tennis Courts Nov 15 Boys Freshman Basketball A at Pearland High School Pearland 4:30 pm | Pearland Tennis Courts

All Teams Schedule: Week of Nov 04 – Nov 10

Nov 06 Boys Freshman Football Silver at Clear Falls CLEAR FALLS 4:30 pm | Clear Falls High School Nov 07 Coed Freshman Tennis vs. La Porte High School La Porte 4:00 pm | Tennis Courts Nov 07 Boys Junior Varsity Football Silver at Summer Creek High School Summer Creek 4:30 pm | Summer Creek High

All Teams Schedule: Week of Oct 28 – Nov 03

Oct 28 Boys Varsity Cross Country at Regional 12:00 pm   Oct 28 Girls Varsity Cross Country at Regional 12:00 pm   Oct 29 Girls Freshman Volleyball at Goose Creek Memorial High School Goose Creek Memorial 4:30 pm | Goose Creek Memorial High School Oct 29 Girls Junior Varsity Volleyball at Goose Creek Memorial High

All Teams Schedule: Week of Oct 21 – Oct 27

Oct 22 Girls Freshman Volleyball vs. Crosby High School Crosby 4:30 pm | Tennis Courts Oct 22 Girls Junior Varsity Volleyball vs. Crosby High School Crosby 5:30 pm | Tennis Courts Oct 22 Girls Varsity Volleyball vs. Crosby High School Crosby 6:30 pm | Tennis Courts Oct 24 Boys Junior Varsity Football Silver at Hightower